Ścianki na wesele jako idealna dekoracja

Ślub i wesele stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Każdy chce, aby ten dzień był niezapomniany, pełen wrażeń i dobrej zabawy. To dlatego przygotowania niejednokrotnie są długie i wymagają podjęcia wielu decyzji. Jak wiadomo, nie tylko trzeba wybrać suknię ślubną i garnitur, ale również określić menu, rodzaj muzyki i dekoracji. O tych ostatnich nie można zapominać, tym bardziej, że to one często stanowią połączenie, pomiędzy różnymi elementami nadając charakter stylu w jakim jest wesele, pokazują co najbardziej lubią nowożeńcy.

Rodzaje dekoracji weselnych

Do ozdabiania kościoła lub sali weselnej często używane są balony, świece i oczywiście kwiaty. Zdecydowanie wśród dekoracji ślubnych nie może zabraknąć różnorodnych roślin. Wykorzystywane są nie tylko kwiaty, ale również gałązki z ładnymi liśćmi. Dekoruje się nimi stoły, krzesła, robi wieńce, czy ozdobne bramy. Niezwykle ciekawie wyglądają też jako girlandy lub ścianki weselne dekoracje.

Właśnie ścianki są ciekawym i coraz popularniejszym rodzajem dekoracji. Można je wykorzystać, organizując wesela w każdym rodzaju, takim jak boho, glamour, retro, leśny czy inne. Często stanowią tło za stołem młodej pary. Poza kwiatami mogą być tam też inicjały nowożeńców i inne ozdoby. Ścianki weselne to również świetny pomysł na wyznaczenie miejsca do robienia sobie pamiątkowych zdjęć. Będą również niezastąpione np. podczas plenerowego ślubu. Dzięki umieszczonym w nim roślinom można stworzyć idealną scenerię do wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej.

Zalety ścianek weselnych ze sztucznych kwiatów

Zastanawiając się nad wyborem dekoracji, trzeba podjąć decyzję, czy wykorzystać żywe, czy sztuczne kwiaty. Jedne i drugie mają swoje plusy i minusy, każdy też lubi coś innego. Przy przygotowywaniu ścianek weselnych warto wybrać sztuczne kwiaty z kilku powodów:

– są tańsze

– tworzenie z nich dekoracji nie wymaga specjalnych podkładów utrzymujących wilgoć

– można wybrać dowolne kwiaty, bez względu na porę roku

– jakość ich wykonania jest bardzo dobra

– są odporne na temperaturę

– można je kupić dużo wcześniej

– robione są w różnych kolorach

To tylko kilka zalet wykorzystywania sztucznych kwiatów. W przeciwieństwie do żywych roślin dużo łatwiej z nic robić dekoracje przestrzenne. Niezaprzeczalnym atutem jest też fakt, że część takiej ścianki weselnej można zostawić sobie na pamiątkę, albo powielić jej motyw i wykorzystać go w podziękowaniach dla gości. Przy używaniu sztucznych kwiatów do dekoracji nic nas właściwie nie ogranicza.